top of page

Ruční žehlení

Není nic, jako natáhnout si čerstvě nažehlenou košili.
A pokud jste se někdy pokusili dobře vyžehlit košili, víte,
že to vyžaduje určitou dovednost.

 

Je rozdíl v tom, když posíláte košili do čistírny,
kde na lisování košile používají velké stroje.
Pokud jste to zkusili, víte, že se košile někdy vracejí
s vráskami nebo skvrnami.

 

Ručním žehlením se postaráme o Vaše šaty způsobem,
který strojový lis nedokáže. 

svatební šaty 
svatební sukně
sako / kabát
košile
ostatní

550
275
135 Kč
65 Kč
95 / kg

Oděvy i ložní prádlo žehlíme a mandlujeme až na několik výjimek podle skutečné váhy. Cenu tedy neovlivňuje složitost provedení, a proto je služba vhodná i pro Vaše každodenní prádlo. 

Mandlování ložního prádla

Mandl, nebo žehlicí stroj je mechanický prádelní stroj, který pracuje na principu jednoho či více vyhřívaných paralelních válců. Používá se především pro hromadné žehlení větších kusů ložního prádla. Činnost prováděná pomocí mandlu se nazývá mandlování.

Naše čistírna a prádelna je vybavena plně ekologickými stroji, které umožňují velmi šetrné a zároveň velmi účinné mandlování tkanin všeho druhu.


Služby využívají často hotely, penziony, restaurace, lékařské ordinace i široká veřejnost. Vždy se pečlivě postaráme o každý jednotlivý kus Vašeho oděvu či jakékoliv jiné textilie. Individuální přístup je u nás samozřejmostí.

mandlování cena za 1 kg

s vypráním a škrobením

55

115

Oděvy i ložní prádlo žehlíme a mandlujeme až na několik výjimek podle skutečné váhy. Cenu tedy neovlivňuje složitost provedení, a proto je služba vhodná i pro Vaše každodenní prádlo.

Aqua clean (mokré čištění)

Oč vlastně při mokrém čištění jde? Jde o praní za zcela zvláštních a mimořádně šetrných podmínek, přičemž šetrnost údržby se promítá do všech faktorů, které praní ovlivňují. Právě kvůli této šetrnosti technologie nelze mokré čištění realizovat v domácích pračkách a zákazník se musí obrátit na specializovanou čistírnu, která má potřební strojní zařízení a chemikálie.

V čem tedy šetrnost spočívá? Na mokré čištění se používají zvláštní detergenty s výbornou smáčivostí, velmi účinnými enzymy a vyváženým účinkem při nízké teplotě praní. Kromě toho obsahují látky, které blokují nepříznivý účinek vody na textilie, např. vlnu. Na úpravu po praní se opět používají zvláštní látky, které podporují znovuzotavení textilie, zvyšují její měkkost a barevnou brilanci.

Druhou složkou pracího postupu je mechanické působení pračky na textilii. Do pračky se při mokrém čištění  dává mnohem menší náplň než při běžném praní (jen asi 30 procent jmenovité náplně), praní trvá kratší dobu a při teplotách jen 25 - 30°C.

Bonusem navíc proti čištění běžnému jsou ještě příjemná vůně zboží a dokonalé odstranění ve vodě rozpustných nečistot, ekologické čistota technologie, vysoký hygienický standard a žádné nebezpečné odpady.

unnamed-1.jpg
Ceny

Čištění peří

1000023697.g_0-w_g.jpg

Máte doma peřiny z peří a už si ani nevzpomínáte, kdy jste je naposledy nechali vyčistit? Naše technologie čištění dokonale zbaví peří veškerých nečistot, bakterií, plísní a roztočů. Peří je přírodní materiál, a proto je pravidelné čištění důležité.

Čištění probíhá v několika fázích na speciálním stroji.

Náš stroj je velice šetrný a nedochází tak ke změně kvality peří. Vyčištěné a provoněné peří dáváme v konečné fázi do nové ušité sypkoviny.

Čištění koberců

vyčistit koberec od kávy od moči od vína

Čištění koberců probíhá na plně automatizované lince za pomoci ekologických prostředků, které jsou z více než 90 % biologicky odbouratelné.

Váš koberec před samotným čištěním vyklepeme, detašujeme a následně naneseme speciální chemii, poté ho teprve dáme do stroje, kde je za pomocí šesti trysek a čtyř kartáčů  čištěn. Dalším krokem odstřeďování a pomalé dosušování.

Posledním krokem je jeho odchlupení a vyluxování.

Až ve chvíli, kdy jsme s čištěním spokojeni,

Váš koberec zabalíme a pošleme zpět. 

Ruční čištění kočárků

Nechte jednoho z našich odborníků na čištění vydrhnout všechny choroboplodné zárodky žijící na Vašem dětském vybavení a vložte starost o hygienu do rukou poskytovatele kvality.

Ruční čištění dezinfekční a protialergrnní pěnou Vám zajistí hygienicky čistý a zářivý kočárek i autosedačku pro Vaše ratolesti.

kočárek hluboký

kočárek sportovní / golfky

Autosedačka (vajíčko)

Autosedačka 9 - 36 kg

1150
1150
550
750

Zaměstnanci jsou vyškoleni, aby sledovali 3 P čištění. Používání správných Produktů (vždy přírodních, netoxických, bezpečných pro děti a schválených rodiči), po důkladném Procesu (čištění shora dolů, 360 stupňů, v každém záhybu) a udržování Profesionality (neustále obohacují své znalosti o technologiích
a postupech čištění dětského vybavení).

Úpravy oděvů     

Krejčí

Potřebujete opravit šaty či bundu, máte zaseknutý zip u jinak bezvadných kalhot? Utržený knoflík? 

Fair Laundry se o to postará!

 

Opravy chybějících nebo rozbitých knoflíků jsou u každé objednávky Fair Laundry bezplatné.

 

Nabízíme také základní opravy, jako jsou vypárané švy, nebo přetržení tkanin. Komplexní opravy, jako je výměna zipů a spon. Všechny položky zaslané k opravě jsou také chemicky vyčištěny a účtovány za naši běžnou cenu za oděv.

Není nic nepříjemnějšího, než nefunkční jezdec na zipu oblíbené bundy, příliš dlouhé, nebo těsné kalhoty. Většinu drobných oprav zvládneme vyřešit bez měření a instrukcí. Dokážeme vyřešit i větší zásahy a přešívání oděvů, což už by ovšem vyžadovalo osobní setkání s krejčím.

výměna zipu

zkrácení kalhot 

úprava saka

oprava trhlin

oprava obuvi

od 200

od 150

od 350

od 95

od 250

Sportovní výstroje

čištění hokejové výstroj, čištění lyžařských a snowboardových potřeb, čištění sportovních potřeb

Sportovní vybavení, jako je např. hokejová výstroj, motorkářské helmy a kombinézy, nebo lyžařské oděvy, často vyžadují vzhledem k netradičním druhům a kombinacím vrstvených materiálu, velmi specifické postupy. Běžné typy jako Gore-tex, softshell, fleece a další materiály dostávají zabrat. Nejedná se ani tolik o znečištění, jako spíše o absorbci potu, solí a tuků z lidského těla, které snižují jejich funkčnost a navíc mohou velmi nepříjemně zapáchat.

Neméně těmto produktům prospívá následné ošetření,

jako je impregnace k tomu určenými preparáty a dezinfekce ozónem, pro vyhubení veškerých vozících se bakterií. Sportovní dresy, bundy a jiné výstroje jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které vyžadují speciální prací prostředky i postupy. Profesionální čistírny se dokáží o Vaše sportovní vybavení postarat lépe než vy doma.

hokejová výstroj

lyžařská kombinéza

motoristická helma

cyklistická helma

ostatní

1150

470

450

250

dle dohody

bottom of page