top of page

Aqua clean (mokré čištění)

Oč vlastně při mokrém čištění jde? Jde o praní za zcela zvláštních a mimořádně šetrných podmínek, přičemž šetrnost údržby se promítá do všech faktorů, které praní ovlivňují. Právě kvůli této šetrnosti technologie nelze mokré čištění realizovat v domácích pračkách a zákazník se musí obrátit na specializovanou čistírnu, která má potřební strojní zařízení a chemikálie.

V čem tedy šetrnost spočívá? Na mokré čištění se používají zvláštní detergenty s výbornou smáčivostí, velmi účinnými enzymy a vyváženým účinkem při nízké teplotě praní. Kromě toho obsahují látky, které blokují nepříznivý účinek vody na textilie, např. vlnu. Na úpravu po praní se opět používají zvláštní látky, které podporují znovuzotavení textilie, zvyšují její měkkost a barevnou brilanci.

Druhou složkou pracího postupu je mechanické působení pračky na textilii. Do pračky se při mokrém čištění  dává mnohem menší náplň než při běžném praní (jen asi 30 procent jmenovité náplně), praní trvá kratší dobu a při teplotách jen 25 - 30°C.

Bonusem navíc proti čištění běžnému jsou ještě příjemná vůně zboží a dokonalé odstranění ve vodě rozpustných nečistot, ekologické čistota technologie, vysoký hygienický standard a žádné nebezpečné odpady.

unnamed-1.jpg
Ceny
bottom of page